Jakie buty wybrać na jakie okazje?

Wygląd butów ma szalenie ważny wpływ na to, jak będziemy się czuć i jak będziemy wyglądać. Buty, szczególnie te na ważne wydarzenia, powinny być dobrane głównie rozmiarem. Nie ma prawdopodobnie nic gorszego, niż za małe buty, które bardzo nas obcierają lub zbyt duże buty, w których nie jesteśmy w stanie swobodnie się poruszać. To jest najgorsze, co może się nam zdarzyć.

Można zmierzyć stopę.

Powinno się stanąć płaskimi stopami na kartce papieru, rozluźnić palce i zaznaczyć końcówkę najdłuższego palca, przy czym wcale nie musi być to duży palec, a również koniec stopy. Między tymi dwoma liniami znajduje się odległość, która jest długością wkładki. Decydując się na buty ślubne lub jakiekolwiek inne buty pamiętajmy, kiedy będziemy w nich chodzić.

Czy z rana nasze stopy mogą mieć inny rozmiar?

Buty, które zakładamy rano, mogą być nieco większe, dlatego że nasza stopa jest wówczas wypoczęta i może mieć dosłownie o rozmiar mniejsza. Z kolei wieczorem lub już późnym popołudniem, po całym dniu chodzenia nasza stopa troszeczkę się poszerza, gdyż lekko puchnie , może być zmęczona, co jest powiązane z naturalną siłą ciążenia. Wówczas za małe buty będą nas po prostu mocno ściskały. Dlatego również buty na platformie albo wszystkie zabudowane mocno buty powinny posiadać taką wypadkową rozmiaru, który mamy rano i tego, który mamy wieczorem. Całkiem dobrze, żeby buty były większe o pół rozmiaru i byśmy mogli sobie włożyć do nich za piętki bądź wkładki antypoślizgowe, niż mają być za niezbyt duże i ranić nam stopy.