Pasy do pończoch to rodzaj bielizny, który służy do mocowania pończoch. Na stronie Kokietki można znaleźć różne modele pasów do pończoch, w różnych...

Pasy do pończoch to rodzaj bielizny, który służy do mocowania pończoch. Na stronie Kokietki można znaleźć różne modele pasów do pończoch, w różnych kolorach, fasonach i materiałach. Kokietki oferują pasy do pończoch zarówno zwykłe, jednokolorowe, jak i te zdobione koronkami, haftami czy wstawkami z tiulu. Większość pasów do pończoch dostępnych na Kokietki ma regulowane paski, dzięki czemu można dopasować ich długość do swojej sylwetki. Pasy do pończoch są elementem bielizny i mogą być idealnym uzupełnieniem kompletnego zestawu bielizny lub stroju wieczorowego. Pasy do pończoch składają się z elastycznej taśmy, która przylega do ciała, oraz z regulowanych pasków, które służą do przypięcia pończoch. Pasy do pończoch są zwykle noszone razem z pończochami lub rajstopami z otwartym kroczem. 

Czytaj więcej

Pasy do pończoch

W tej kategori są 28 produkty

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 28 produktów
Pokazuje 1 - 24 z 28 produktów

Pas do pończoch to kawał historii

Pas do pończoch posiada długą i burzliwą historię sięgającą XIV wieku, kiedy to zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili długie i grube skarpety wymagające podtrzymania pod kolanem i zapięcia na sprzączkę. Przez kolejne wieki powielano ten schemat mniej lub bardziej skutecznie. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w latach 20. XX wieku razem z wprowadzeniem masowej produkcji pończoch wykonanych ze sztucznego jedwabiu. Pończochy — delikatne i cienkie, sięgające wysoko nad uda wymagały również podtrzymania i to właśnie wtedy wymyślono tę niezwykle intymną i zmysłową część damskiej bielizny, czyli pasek do pończoch. Podstawowym celem paska było i jest takie przytrzymanie pończoch, by pozostawały one idealnie naciągnięte na nodze, a jednocześnie umożliwiały swobodę ruchów. Pierwotnie łączono w jedną całość biustonosz, szelki oraz podwiązki. Inną wersją bielizny był pas typu girdle, modelujący jednocześnie okolice brzucha i bioder. Dopiero w 1950 r. powstał pas do pończoch z metalowymi żabkami przypominający współczesną nam tę część damskiej bielizny.

Pasek do pończoch z wysokim stanem

Pasek do pończoch zrobił oszałamiającą karierę w latach 50. XX w. Pas do pończoch z wysokim stanem modelował sylwetkę i podtrzymywał pończochy z nowej zupełnie tkaniny — nylonu i poliestru. Z nadejściem mody na mini spódniczki w latach 60. czas popularności pończoch i pasa minął, by odrodzić się współcześnie z zupełnie nowymi zadaniami.

Pas do pończoch w wielu kolorach , biały oraz z metalowymi żabkami

Czasy, gdy bielizna spełniała tylko użytkową funkcję, dawno minęły. Współczesna kobieta kupuje bieliznę, choćby tak wyrafinowaną, jak pas do pończoch nie tylko w celu ochrony ciała i miejsc intymnych. Przede wszystkim to ona ma odczuwać największą przyjemność posiadania oryginalnej i wyjątkowej bielizny. Ma ona modelować idealną sylwetkę, jak czyni to pas do pończoch wysoki lub podkreślać najlepsze jej cechy. Elegancka bielizna daje kobiecie poczucie kobiecości i wyjątkowości. Pas do pończoch biały, wspaniale komponuje się z pozostałymi częściami białej bielizny i kontrastuje z opaloną skórą. Pas do pończoch z wysokim stanem wyszczupla talię i biodra. Dawno minęły czasy, gdy kobieta miała do dyspozycji wyłącznie pas do pończoch z metalowymi żabkami. Współczesny pasek do pończoch jest zmysłowy i dodaje kobiecie wyjątkowego wyglądu, jednocześnie w każdym ruchu przypomina jej o najlepszych cechach płci.

Pasy do pończoch - jak nosić ? 

Pasy do pończoch nosi się na co dzień i wyjątkowe okazje. Pas do pończoch wysoki, z metalowymi żabkami o silikonowym wykończeniu nie niszczy pończoch i jest komfortowy do noszenia nawet przez cały dzień. Ważna jest tu ilość żabek równomiernie naciągających pończochy. Pas do pończoch z wysokim stanem utrzymuje bieliznę w idealnej pozycji i nie powoduje jej przemieszczania się, jednocześnie modelując biodra. Wieczorowe pasy do pończoch stanowią idealne uzupełnienie kompletu bielizny. Pas do pończoch biały lub czarny, ale też w innych kolorach komponuje się charakterem z wieczorowym strojem, a jednocześnie sprawia, że nawet najbardziej skomplikowana suknia będzie idealnie opinać sylwetkę.