Czym jest pole dance (taniec na rurze)?

Pole dance inaczej nazywany taniec na rurze to intensywny trening całego ciała. Łączy w sobie zarówno elementy ćwiczeń cardio , jak i siłowych. Dodatkowo ćwicząc w ten sposób, poprawiamy elastyczność naszego ciała. Pole dance polega na wykonywaniu akrobatycznych trików wokół metalowego słupa. Wbrew pozorom trening ten i wykonanie zaawansowanych figur wymaga dużej wytrzymałości i koordynacji mięśni, która pozwoli utrzymać nam ciężar własnego ciała. Ta forma tańca jeszcze do niedawna kojarzyła się wyłącznie z Klubami Erotycznymi. Na ten moment zyskuje coraz większą popularność jako świetna alternatywa dla fitnessu, coraz więcej siłowni posiada w swojej ofercie treningi pole dance.

Jakie wybrać buty do tańca na rurze?

Kupno pierwszej pary butów do pole dance nie jest łatwy. Mamy wiele pytań i wątpliwości. Nie wiemy, gdzie je kupić, które sklepy internetowe są godne zaufania, jaki rodzaj i rozmiar, wszystkie te rodzące się pytania są zupełnie normalne i oczywiste, w tym krótkim artykule postaramy się na nie odpowiedzieć. Kupując swoje pierwsze buty do tańca na rurze, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy takich jak to czy dobrze czujesz się w wysokich obcasach, jaki wybrać rozmiar, zapięcie, styl butów, konstrukcja obcasa i platformy, wszystkie te kwestie są niezwykle istotne i wymagają od nas szczegółowego przeanalizowania. Szukając w sieci buty do tańca na rurze, zastanawiamy się, jakie wpisać frazy, aby przebić się przez setki ofert butów. Sugerujemy użyć fraz typu buty szklanki, buty na platformie, szpilki do tańca, szpilki do pole dance lub buty do tańca na rurze. Bardzo ważne również jest, aby rura do pole dance była stabilnie zamontowana w podłodze i suficie.

Krótkie wprowadzenie czym są buty do pole dance (tzw. buty szklanki) ?

Buty do pole dance zdecydowanie różnią się od obuwia zakładanego na zajęcia fitness. Różnią się też od szpilek, które nosimy na co dzień czy też na jakieś specjalne okazje. Są to buty szklanki na wysokiej platformie z jeszcze wyższym obcasem. Możemy wybrać wersję z zapięciem przy kostce lub bez dla początkujących Pań. Poleca się jednak te pierwsze, gdyż gwarantują większą stabilność stopy.

Wysokość platformy i obcasa

Większość z kobiet widząc niebotycznie wysokie buty na platformie, wychodzi z założenia, że nie będzie w stanie zrobić w nich nawet kroku, a co dopiero skomplikowane figury akrobatyczne na rurze. Nic bardziej mylnego. Wysokość platformy jest proporcjonalna do wysokości obcasa, powodując, że tak naprawdę rzeczywista wysokość szpilki wcale nie jest taka duża, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Dodatkowo w takim obuwiu obcas w takim zazwyczaj jest dużo grubszy niż w przypadku normalnych szpilek, powodując, że nasza stopa jest dużo bardziej stabilna. Buty o lepszej jakości są wykończone w ten sposób, że Panie nie mogą narzekać na dyskomfort spowodowany otarciami. Wbrew prozom dzięki platformie buty te są naprawdę wygodne i stabilne, a przy odrobinie wprawy chodzenie w nich nie sprawia najmniejszego problemu.

Jaki styl buta wybrać?

Na rynku, dostępnych jest wiele modeli obuwia do pole dance. Od sandałów do takich, które zakrywają całą stopę. Dla Pań, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pole dance, poleca się te jak najbardziej zabudowane, gdyż na początku ułatwi to wykonywanie figur na rurze- im większa powierzchnia stopy jest zabudowana tym łatwej wspiąć się na drążek.

Czego unikać kupując buty do pole dance?

Przede wszystkim buty szklanki powinny być wygodne i bezpieczne. Rura do pole dance przede wszystkim solidnie zamontowana i stabilna. Przy wyborze butów trzeba unikać modeli z metalowymi ćwiekami lub dużymi sprzączkami. Trzeba pamiętać, że wykonując różne figury same możemy się skaleczyć ozdobami tego typu.

Jaki rozmiar wybrać?

Kupując buty do pole dance, należy wybrać model o rozmiar większy od tego, który nosimy na co dzień. W przypadku szerokiej stopy warto wybrać model w rozmiarze większym o dwa numery. Istotne jest również, jeśli dokonujemy zakupu przez internet, aby zapoznać się z tabelą rozmiarów danej firmy. Tak jak w przypadku każdego rodzaju obuwia mogą być pewne rozbieżności w numeracji. W zależności od producenta najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie długości wkładki i na tej podstawie dobór odpowiedniego rozmiaru.

Korzyści płynące z wysokiej platformy.

Wbrew pozorom wysokość butów do pole dance może ułatwić nam nasze treningi. Buty te są ekstremalnie wygodne, ułatwiają nam wykonanie niektórych figur. Dodatkowo ciężar na stopach w postaci takiego obuwia sprawia, że nasze obroty mają dodatkowy impuls i są jeszcze bardziej efektywne. Pomagają również utrzymać prawidłową postawę i pracę stóp. Nie możemy zapominać także o względach estetycznych, nogi zostają wydłużone a sylwetka wysmuklona. Jedno jest pewne każda kobieta bez względu na wiek w takich butach będzie wyglądała oszałamiająco.