Rodzaje sylwetek

Każda kobieta niezależnie od wieku pragnie ładnie wyglądać. I dlatego sylwetka dla kobiety jest bardzo ważna, gdyż od niej zależy stopień zgrabności, atrakcyjności i rodzaj garderoby, która przecież zdobi każdą kobietę. Przysłowie mówi o tym, że ubiór nie zdobi człowieka, lecz można by z tym polemizować, bo to ubiór sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjnie, modnie i zwracamy na siebie uwagę innych osób. Jednak dobranie garderoby zależy nie tylko od wzrostu, lecz głównie od budowy ciała, czyli od sylwetki.
Rozróżniamy kilka podstawowych sylwetek, jak sylwetkę zwaną klepsydrą, sylwetkę cegłę, sylwetkę gruszkę, sylwetkę zwaną jabłkiem, sylwetkę określaną trójkątem lub odwróconym trójkątem. I jeszcze kilkanaście innych sylwetek również spotykanych, lecz znacznie rzadziej.
Rodzaje najczęściej spotykanych sylwetek kobiecych
Najbardziej pożądaną przez wszystkie kobiety sylwetką jest sylwetka zwana klepsydrą. Każda kobieta zapewne wie, jak wygląda klepsydra. Jest ona uważana za idealny typ sylwetki i posiada ją niewielki procent kobiet.

Sylwetka klepsydra

Klepsydra charakteryzuje się proporcjonalnością piersi i bioder jednocześnie z bardzo wąską talią. Kobiety posiadające tak idealną sylwetkę powinny unikać w garderobie bezkształtnych krojów i form. Czyli unikać takich ubrań, których krój zakrywa smukłą talię. Pięknie wyrzeźbiona talia jest wielkim atutem i nie wolno jej zakrywać szerokimi ubraniami, które ją tuszują, bo wówczas figura traci tak cenny kształt. Dlatego kobieta posiadająca sylwetkę klepsydry powinna wybierać ubrania podkreślające talię. Kobiety o kształcie klepsydry, lecz posiadające niższy wzrost mogą dobierać szpilki na platformie, które wysmuklą sylwetkę.
Sylwetka cegła
Jedną z nielubianych, a niestety najczęściej spotykanych sylwetek jest sylwetka cegła. To figura o mocnych ramionach i dużych biodrach, lecz bez wcięcia w talii. Sylwetka określana jako cegła wygląda jak prostokąt jest jednakowa w piersiach, w talii i w biodrach. Figura taka jest najczęściej spotykana u pań w rozmiarze powyżej 48 numeru. Ubrania do takiej sylwetki mogą być lekko obcisłe, jak i trochę luźniejsze.

Sylwetka gruszka

Sylwetkę zwaną gruszką posiada kobieta o wąskich ramionach i małych piersiach, lecz o rozbudowanych biodrach i pośladkach oraz masywnych udach. Przy takiej sylwetce może być kłopot z doborem kreacji, lecz zawsze pozostaje szycie ubrań na wymiar.

Sylwetka jabłko

Jabłko, to kolejna nazwa sylwetki kobiecej bez wyraźnej talii za to ze sporym obwodem brzucha, co jest jedynym mankamentem przy tym typie sylwetki, bo brzuch jest zazwyczaj większy od obwodu piersi. Za to nogi są szczupłe i zgrabne. Lecz poprzez wystający brzuch ciężko jest dobrać odpowiednią kreację.

Sylwetka trójkąt

Do często spotykanych sylwetek należy też sylwetka typu trójkąt lub odwrócony trójkąt, który jest przeciwieństwem sylwetki zwanej gruszką. W odwróconym trójkącie są szerokie ramiona, które dominują nad resztą sylwetki. Za to biodra i nogi są wąskie i zgrabne. Kobiety posiadające taką figurę muszą w garderobie zrównoważyć górę z wąskim dołem. Ubierać się tak, aby odzież optycznie zmniejszała ramiona, a powiększała biodra. Mogą pomóc w tym bluzki i swetry w serek oraz rozkloszowane lub plisowane spódnice i rozkloszowane sukienki od talii. Takiej sylwetce zamaskować niedoskonałości pomagają również żakiety, które posiadają tylko jeden guzik.

Wiele kobiet nie lubi swojej figury i z zazdrością patrzy na te panie, które ich zdaniem mają lepszą figurę. Lecz warto pamiętać o tym, że mało która kobieta ma idealną figurę. Zdecydowana większość kobiet maskuje różne niedoskonałości i udoskonala swój wizerunek za pomocą odpowiedniej odzieży. Nie warto aż tak przejmować się swoją sylwetką, czy urodą. Lepiej skupić się na atutach i starać się uwypuklić i wykorzystywać swoje atuty. Bo każdą sylwetkę, jak i każdy rodzaj urody można zaprezentować atrakcyjnie wystarczy tylko trochę nad nimi popracować Nie ważny jest wzrost, waga ciała, a nawet wiek, aby wyglądać atrakcyjnie i modnie. A przede wszystkim trzeba zmienić tok myślenia w stosunku do swojej osoby i zacząć pozytywnie się wzmacniać.