Dress code nie oznacza nudy. Wprost przeciwnie. Stosując się do zasad, możesz stworzyć wyjątkową i profesjonalną stylizację do biura. Wystarczy, że uzupełnisz ją odpowiednimi dodatkami, a uzyskasz ciekawy i niebanalny look.

Praca w biurze i obowiązujące w niej zasady dress codu sprawiają, że wiele kobiet stawia na uniwersalną garsonkę lub garnitur. Jednak jeśli w firmie dozwolone są stroje inne niż te wymienione, warto postawić też na sukienkę, odpowiedniej długości spódnicę i spodnie. Jeżeli dopuszczalne są kolory inne niż biel, czerń i granat, to warto z nimi poeksperymentować. Dodatkowo całość można odmienić za pomocą stonowanych eleganckich dodatków.Dress code w pracy.
Jedną z podstawowych zasad dotyczących stylizacji biurowych są pełne buty. Niezależnie czy wybierasz szpilki , szpilki na platformie , czy płaskie pamiętaj, aby palce i piety pozostały zasłonięte. Zbyt odsłonięte stopy nie wyglądają profesjonalnie i nie są mile widziane. Weź też pod uwagę wysokość obcasów – nie powinny przekraczać 8 cm.

Proste klasyczne rozwiązania są zawsze na czasie. Wybierając stylizację do pracy, zwróć uwagę na odpowiednią długość spódnicy i sukienki. Najlepiej postaw na midi lub maxi. Do tego dobierz odpowiednią bluzkę np. z klasycznym dekoltem w serek. Nie zapominaj też o odpowiednim dobraniu rajstop. Najlepiej sprawdzą się rajstopy gładkie pasujące do każdego stroju. Wybierając sukienkę do pracy postaw na stonowane kolory i zwróć uwagę na odpowiednią długość rękawa i dekolt. Zbyt wycięty będzie nie na miejscu, podobnie jak odsłonięte ramiona.
 
Stylizacje do pracy.
Eleganckie spodnie połączone z klasyczną lub taliowaną koszulą sprawdzą się w każdych okolicznościach. Wystarczy, że dobierzesz do nich odpowiednie buty i torebkę. Na wierzch możesz zarzucić długi oversizowy kardigan lub klasyczny żakiet. Dobrym rozwiązaniem są też spodnie z odpowiednio dobraną marynarką. Elementy nie muszą być w tym samym kolorze i o tej samej fakturze. Ważne, żeby korespondowały ze sobą kolorystycznie. Całość możesz uzupełnić białą bluzką, która podkreśli oficjalny charakter stroju.
 

Dodatki, które odmienią strój.

Stylizacje do biura nie muszą być nudne. Nawet jeżeli obowiązujący Cię w pracy dress code obejmuje standardową kolorystykę (np. biel, czerń, szarość i granat) możesz odmienić Swój strój, stawiając na dodatki. Stonowana biżuteria (kolczyki, naszyjnik, broszka) dobrana do kształtu twarzy i stroju uzupełni Twój wygląd i podkreśli profesjonalizm. Pamiętaj, aby nie była zbyt krzykliwa i nie odwracała uwagi od Twojej osoby. Dodatkiem, który odmieni „sztywną” stylizację, są też buty i torebka. Przy ich wyborze kieruj się kolorystyką i kształtem. Ważne, aby dobrze harmonizowały z Twoim aktualnym strojem.

Dress code to nie moda. Zasady dotyczące odpowiedniego ubioru obowiązują w wielu miejscach pracy. Ujednolicony strój pracowników to jeden z elementów strategii wizerunkowej firmy. Nawet jeżeli w miejscu, w którym pracujesz nie obwiązują sztywne reguły dotyczące stroju warto postawić na smart casual – sportową elegancję. Dbałość o swój wygląd i ubiór to oznaka profesjonalizmu i szacunek do innych współpracowników.