Każda kobieta, która posiada długi staż małżeński doskonale wie, że nie jest łatwo być dobrą żoną i mieć zadowolonego męża. O związek trzeba troszczyć się stale bo miłość partnera nie jest dana raz na zawsze. Jest kilka dobrych sposobów na to, by dawać swojemu mężowi radość na co dzień.

Doceniaj to, co dla ciebie robi mąż

Gdy jesteśmy w związku kilka lat bardzo często zapominamy o docenianiu męża. Jego codzienne starania i trud stają się dla nas czymś normalnym i mało widocznym. Gdy twój mąż zrobił remont łazienki albo naprawił sam samochód pochwal go i podkreśl, jak bardzo ci imponuje to, że tyle czynności potrafi wykonać sam.
Szanuj jego zmęczenie
W wielu rodzinach to właśnie głównie mąż utrzymuje dom i pracuje po kilkanaście godzin dziennie. Powrót po męczącym dniu pracy nie jest dobrym momentem by nakłaniać męża do posprzątania łazienki ani bombardować go trudnymi do rozwiązania problemami. Gdy wiesz, że twój mężczyzna akurat potrzebuje odpocząć, stwórz mu do tego warunki. Gdy ty będziesz w gorszej kondycji odwdzięczy się tym samym.

Staraj się ładnie wyglądać dla męża

Wiele kobiet po kilku latach związku przestaje o siebie dbać. Na bóstwo robią się tylko wtedy gdy wychodzą do rodziny albo na wesele. Tymczasem kobieta właśnie dla męża powinna się starać ładnie wyglądać. Należy więc dbać o siebie przede wszystkim w codzienności. Nie chodzi tu oczywiście o pełny makijaż ale o to, by zawsze mieć czyste włosy a po domu nie chodzić w starym dresie tylko w schludnym ubraniu.

Nie zmieniaj go na siłę

Jest wiele żon, które przez całe życie próbują zmieniać męża. Tymczasem w pewnym wieku jest to niemożliwe i lepiej zaakceptować wady swojego partnera. Jeśli mąż nie garnie się do porządków to zamiast uparcie wyznaczać mu długą listę na każdy dzień tygodnia lepiej umówić się na jedną, dwie czynności na tydzień, które on zrobi bez marudzenia. Gdy za często twoim zdaniem jeździ do mamy, nie tocz o to sporów, tylko w tym czasie znajdź sobie przyjemne zajęcie w ramach pasji.

Okazuj mężowi zainteresowanie

Mąż to nie tylko partner i ojciec dzieci ale także przyjaciel. Jesteście ze sobą blisko więc rozmawiajcie o wszystkim. Żony bardzo często zapominają o okazywaniu mężowi zainteresowania. Godzinami mogą opowiadać o dzieciach, o tym co zrobiły, co im powiedziały sąsiadki i jednocześnie nie pamiętają, by zapytać męża jak mu minął dzień, czym się zajmował w pracy.

Skończ z marudzeniem

Narzekanie i marudzenie zawsze psuje atmosferę i zniechęca do siebie innych. W małżeństwie szczególnie nie powinno być miejsca na marudzenie. Warto zdać sobie sprawę, że ono niczego nie rozwiązuje a powoduje zniechęcenie. Każdy facet, chce mieć zadowoloną i optymistyczną żonę.

Nie zaniedbuj męża przez dzieci

Wiele kobiet na pierwszym miejscu występuje w roli matki, zapominając jednocześnie o mężu. Sytuacja jest szczególnie trudna tam, gdzie mamy do czynienia z matką nadopiekuńczą, która stale kontroluje swoje dzieci i pozwala by zawłaszczały one całą przestrzeń. Nie jest dobrze jeśli kobieta ciągle odsuwa męża przez dzieci. Jeśli to one zawsze pierwsze dostają posiłek i ich potrzeby finansowe są ważniejsze to mąż może poczuć się pominięty. Dzieci są wspólne, są oczywiście radością rodziców ale należy pamiętać, że to rodzice są dla siebie najważniejsi a dzieci w hierarchii ważności są dopiero później.