Skórzane, zamszowe, z materiału – to popularne rodzaje szpilek. Jeśli jednak szukasz czegoś oryginalnego, wybierz buty transparentne.

Transparentne szpilki zwykle wykonane są z plastikowego tworzywa lub gumy. Rzadko całe buty są przeźroczyste, ponieważ nieestetycznie paruje w nich stopa i pojawiają się na ich ściankach ślady wilgoci w pobliżu palców. Lepszym wyjściem będzie połączenie szpilek materiałowych i transparentnych, czyli na przykład przeźroczyste wstawki po bokach takiego buta. Do noszenia takich butów trzeba mieć zadbane stopy. Ciekawie wygląda też staranny pedicure, który widać spod buta w kontrastowym kolorze.


Szpilki przezroczyste , transparentne i z przeźroczystym obcasem

Szpilki transparentne i przezroczyste to nie to samo. Buty transparentne mogą nie być całkowicie przezroczyste. Zwykle są stworzone z materiału półprzepuszczalnego, spod którego widać zarys stopy lub kolor rajstop, ale bez detali. Takie buty występują też w formie gumowych baletek i są dość praktyczne, bo nie pokazują zbyt wiele. Z kolei buty przezroczyste nie pozostawiają wiele dla wyobraźni i odkrywają całą stopę lub jej część. Ich zaletą jest fakt, że mają neutralny kolor, to znaczy są bezbarwne. W związku z tym każda spódnica czy sukienka będzie do nich pasowała. Dzięki temu jedna para butów w szafie będzie się dobrze prezentować przy wielu kolejnych stylizacjach. Ciekawie będzie wyglądała na stopie ozdobionej kolorowym plastrem czy pierścionkiem na palec.

Szpilki to nie jedyny rodzaj obuwia przezroczystego, który można nosić. Istnieją też inne rodzaje, jak na przykład kalosze. Wyglądają one bardzo oryginalnie, bo z daleka sprawiają wrażenie, jakby dana osoba chodziła po ulicy boso. To rozwiązanie dla osób, które nie boją się szokować otoczenia. Równie odważne są przezroczyste kozaki, które jakiś czas temu nosiła Kim Kardashian. Sięgały do połowy uda i były całkowicie niewidzialne z daleka. To rozwiązanie dobre do mini i szortów, które sprawdzi się na koncercie lub imprezie. Na co dzień jednak raczej będzie zbyt odważne. Przy okazji tych butów warto wspomnieć o praktycznych aspektach przeźroczystego obuwia. Latem w takich kozakach może być bardzo gorąco a skóra będzie się pocić, bo plastik nagrzewa się szybko. Poza tym takie buty wyglądają efektownie tylko założone na gołą stopę, a ta w gumowych czy plastikowych butach bardzo łatwo się obciera.
 

Czy uwielbiane i kochane przeźroczyste szpilki?

Można wybrać też buty, w których przezroczysty jest sam obcas. Te nieco lepiej nadają się na co dzień. Eleganckie mogą być typowe czółenka z szklanym obcasem w kształcie klocka. Nieco mniej poleca się na co dzień wysokie szpilki na szklanej platformie i obcasie, które mogą kojarzyć się z klubem go-go. Jednak większość modeli butów na przeźroczystym obcasie jest bardzo elegancka a przy tym nowoczesna. Obcas może mieć też formę platformy. Istnieje też dużo modeli szpilek na cienkim, przezroczystym obcasie. Firma Nike ostatnio wyprodukowała też model kolekcjonerskiego buta przezroczystego w formie obuwia sportowego. Z przezroczystego plastiku jest wykonana całość i odznacza się tylko złoty symbol marki umieszczony na boku.