Z nadejściem zimy robi się zimno, mokro i ślisko. Co za tym idzie, trzeba zaopatrzyć się w bezpieczne, ciepłe i wygodne buty, które znakomicie sprawdzą się w mroźne dni. Wszystkim paniom szczególnie warto polecić kozaki damskie, jako że te botki nie tylko znakomicie sprawdzają się w trudnych, zimowych warunkach, ale także pięknie podkreślają urok sylwetki. Na rynku można spotkać wiele różnych typów kozaków, więc każda dama znajdzie z pewnością idealną dla siebie modną parę butów.

Kilka słów o kozakach ze sklepu Kokietki.

Kozaki płaskie usztywnią kostki, zapobiegając zwichnięciu nogi na oblodzonym chodniku lub w zaspie śniegu. Z uwagi na swoją konstrukcję te buty znakomicie trzymają ciepło, ponieważ zakrywają całą łydkę. Co więcej, wiele modeli kozaczków ocieplono polarem lub futerkiem, poprawiając tym samym ich właściwości termiczne.

Najczęściej trafia się na kozaki płaskie, ale jeśli planuje się spacery po bezdrożach albo szczególnie śliskich powierzchniach, warto wybrać buty zimowe na tzw. traktorach. Botki z nierówną podeszwą szczególnie dobrze trzymają się podłoża, co pozwala zachować równowagę na lodzie i śniegu.

Panie, które poszukują eleganckich butów na specjalne okazje, powinny zwrócić uwagę na kozaki na obcasie. Dzięki wyższemu obcasowi te zimowe buty znakomicie podkreślą sylwetkę i łatwo dadzą się dopasować do wyjściowej kreacji. Trzeba jednak pamiętać, że te buty nie nadają się na długie spacery i na wycieczki terenowe — lepiej pozostawić je na wieczorne imprezy.

Dlaczego botki na zimę  tak popularne?

Najczęściej zimowe botki wykonuje się ze skóry. Ten materiał wygląda elegancko, chroni przed wilgocią, a w dodatku znakomicie dopasowuje się do stopy. Dzięki temu skórzane buty na zimę są bardzo wygodne i świetnie grzeją nogi. Warto również wziąć pod uwagę kozaki zamszowe. Przy odpowiedniej impregnacji również zabezpieczają stopy przed wodą. Inny materiał wykonania pozwala na zastosowanie odmiennej stylistyki i stworzenie nietypowej, ale niezwykle atrakcyjnej kreacji zimowej.

W tym roku trendy w modzie wskazują na kowbojki, kozaki za kolano, oraz kozaki na obcasie w różnych odcieniach czerwieni. Wysokie, szkarłatne obuwie damskie świetnie wygląda w połączeniu z czarnym topem i przyciągają uwagę do zgrabnych nóg właścicielki.

Wybierając kozaki zimowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy i obcasów, materiał obuwia, ocieplenie, wysokość i kolorystykę. Przed zakupem damskich butów na zimę trzeba pomyśleć, do czego najczęściej będzie się je zakładać. Botki dobrane do ulubionego, ciepłego płaszcza lub kurtki znakomicie dopełnią kreację zimową, a przy tym pozwolą ciepło, bezpiecznie i komfortowo poruszać się po śliskich i zimnych trasach.