Czółenka na szpilce co takiego w sobie mają?

To niezwykle eleganckie buty, które pozwalają podkreślić uroczyste okazje i nadać im specjalnego znaczenia. Takie buty są jednocześnie bardzo kobiece, niezwykle wyrafinowane i zmysłowe. Najbardziej klasyczny wzór to czarne lub czerwone szpilki, które może mieć w szafie każdy. To strojny rodzaj obuwia, który nie nadaje się zbyt dobrze na co dzień, za to świetnie sprawdzi się w czasie studniówki lub innego dużego wydarzenia. Niektóre kobiety noszą czółenka na szpilce nawet na co dzień do pracy. Wszystko zależy od tego, jak dana kobieta czuje się na obcasie, a także od jego wysokości i tego, czy w bucie jest wygodnie.

 

Czółenka na obcasie – najpopularniejszy but na szpilce!

Buty na obcasie wymagają bowiem dużej wprawy i nawet osobom z doświadczeniem trudno w nich biegać czy skakać. Poza tym problematyczne może być samo chodzenie po niektórych nawierzchniach, takich jak lód, bruk czy podłoga z metalowej siatki. Na lodzie można łatwo się poślizgnąć, na kocich łbach stracić równowagę, a w metalowej siatce obcas może po prostu utknąć. Może to skutkować jego złamaniem, lub nawet poważną kontuzją nogi.Czarne, klasyczne szpilki czy to obowiązkowe buty w życiu Kokietki?

Pozwalają zamienić zwykłą małą czarną w stylizację przykuwającą spojrzenia. Obecnie w internecie kupić można takie obuwie w każdym kolorze tęczy, jak również w wariancie... tęczowym. Najpopularniejsze jednak są złote i srebrne buty tego typu.

Popularne są też spektakularne szpilki na grubym obcasie lub na platformie. Noga wygląda w nich niezwykle smukło i pięknie uzupełniają one stroje inspirowane modą lat 50. Wystarczy założyć do nich jakąkolwiek sukienkę, by prezentować się zjawiskowo. Ich jedyną wadą jest wysokość. Osoby, które nie lubią chodzić na szpilkach, mogą mieć kłopot z utrzymaniem równowagi. Z kolei wysokie panie mogą w takich butach górować nad wszystkimi na ulicy czy imprezie. Im grubszy obcas, tym większa wygoda noszenia takich butów. Cienkie szpilki nie nadają się do chodzenia na co dzień, za to świetnie prezentują się z wieczorowymi sukienkami. Warto mieć w szafie kilka butów na obcasie na różne okazje w neutralnych kolorach.
 

Szpilki - to buty do zadań specjalnych?


Szpilki muszą też być dobrej jakości. Buty na obcasie na specjalne okazje, które zakładany najwyżej raz w roku, nie muszą cechować się mistrzostwem wykonania. Wiele kobiet kupuje je wręcz z premedytacją tanio, po to, by na kolejną imprezę móc kupić kolejne. Jednak już szpilki do pracy powinny być solidne, dlatego zakup tych z wyższej półki nie powinien dziwić. Najlepiej, by szpilki były wykonane z zamszu lub skóry. Wszystkie materiały sztuczne mogą sprawić, że trudno będzie w nich chodzić.


W przypadku butów na większym obcasie mogą one mieć prostą formę. Popularne są kolory takie, jak écru, biel, czerń, czerwień i szarość. Dla dodatkowego efektu można i tu zdecydować się na satynowe wykończenie, cekiny lub lekki połysk. Na lato można też zaopatrzyć się szpilki z odkrytymi palcami i piętą, w których stopa będzie mogła swobodnie oddychać. Istnieją też modele w kwiaty, z dżetami czy ćwiekami.