Styl pin up w sklepie Kokietki !

Od lat '50 wraca do mody co kilka lat. Dookoła jego ikon, wśród których jest m.in. Betty Page, wyrosła cała subkultura dziewczyn, które chcą tak samo się ubierać, czesać i malować. Charakterystyczna dla Betty Page była prosta, gęsta i równo ucięta grzywka. Do tego "koci" makijaż oczu, czerwone usta i porcelanowa cera. Jej stroje były typowym dla lat '50 wcieleniem kobiecej drapieżności — lubiła dopasowane sukienki za kolano, seksowne pończochy i wiązane pod biustem bluzki. Choć prywatnie nosiła skromne sweterki i spódniczki za kolano, w pracy fotomodelki potrafiła się przeobrazić w prawdziwego wampa. W sklepie Kokietki mamy do zaoferowania właśnie pończochy w stylu Pin Up to pończochy nylonowe.

Koronkowa bielizna czy to synonim stylu pin up?

Koronkowa bielizna, skóra, lateks i sznury - trzeba przyznać, że takie stylizacje szokują dziś. A co dopiero w konserwatywnych latach '50. Betty potrafiła więc doskonale połączyć niewinny wdzięk nastolatki ze stylem kobiety-wampa, która nie waha się użyć pejcza czy obroży. Dziś stanowi jeden z największych wzorów stylu pin up dla całej subkultury dziewczyn. Dziewczyn o obciętej równo grzywce i oczach pomalowanych w taki sam jak ona sposób.

W stylu tym znajdują się elementy rock'n'rollowe (skóra, ćwieki), drapieżna kobiecość (panterka, koronkowa bielizna , nylonowe pończochy ), klasyczna elegancja (perły, grzeczne sweterki) i luz "plażowej bogini"(kwiaty we włosach, bikini w kropki). Betty Page jest bezpośrednią inspiracją Dity von Tesse, bo to ona uczyniła ze sztuki rozbierania się gustowny i estetyczny spektakl. Nie przestaje również inspirować projektantów - ostatnio w 2011 rok Diora, gdy każda modelka wyglądała jak klon słynnej pin up girl.