Czas do wysyłki

Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za
Dotyczy kuriera DPD

Filtr produktów

Rozmiar Bielizny v
Rozmiar Rajstop / Ponczoch v
Kolor Rajstop / Ponczoch v
Kolor v
Model Fiore v

PASY DO POŃCZOCH

Pas do pończoch posiada długą i burzliwą historię sięgającą XIV wieku, kiedy to zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili długie i grube skarpety wymagające podtrzymania pod kolanem i zapięcia na sprzączkę. Przez kolejne wieki powielano ten schemat mniej lub bardziej skutecznie. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w latach 20. XX wieku razem z wprowadzeniem masowej produkcji pończoch wykonanych ze sztucznego jedwabiu.
Pończochy — delikatne i cienkie, sięgające wysoko nad uda wymagały również podtrzymania i to właśnie wtedy wymyślono tę niezwykle intymną i zmysłową część damskiej bielizny, czyli pasek do pończoch. Podstawowym celem paska było i jest takie przytrzymanie pończoch, by pozostawały one idealnie naciągnięte na nodze, a jednocześnie umożliwiały swobodę ruchów. Pierwotnie łączono w jedną całość biustonosz, szelki oraz podwiązki. Inną wersją bielizny był pas typu girdle, modelujący jednocześnie okolice brzucha i bioder. Dopiero w 1950 r. powstał pas do pończoch z metalowymi żabkami przypominający współczesną nam tę część damskiej bielizny.
Pasek do pończoch zrobił oszałamiającą karierę w latach 50. XX w. Pas do pończoch z wysokim stanem modelował sylwetkę i podtrzymywał pończochy z nowej zupełnie tkaniny — nylonu i poliestru. Z nadejściem mody na mini spódniczki w latach 60. czas popularności pończoch i pasa minął, by odrodzić się współcześnie z zupełnie nowymi zadaniami.

Pasy do pończoch dla współczesnej kobiety

Czasy, gdy bielizna spełniała tylko użytkową funkcję, dawno minęły. Współczesna kobieta kupuje bieliznę, choćby tak wyrafinowaną, jak pas do pończoch nie tylko w celu ochrony ciała i miejsc intymnych. Przede wszystkim to ona ma odczuwać największą przyjemność posiadania oryginalnej i wyjątkowej bielizny. Ma ona modelować idealną sylwetkę, jak czyni to pas do pończoch wysoki lub podkreślać najlepsze jej cechy. Elegancka bielizna daje kobiecie poczucie kobiecości i wyjątkowości. Pas do pończoch biały, wspaniale komponuje się z pozostałymi częściami białej bielizny i kontrastuje z opaloną skórą. Pas do pończoch z wysokim stanem wyszczupla talię i biodra. Dawno minęły czasy, gdy kobieta miała do dyspozycji wyłącznie pas do pończoch z metalowymi żabkami. Współczesny pasek do pończoch jest zmysłowy i dodaje kobiecie seksapilu, jednocześnie w każdym ruchu przypomina jej o najlepszych cechach płci.

Pas do pończoch jak nosić ? 

Pasy do pończoch nosi się na co dzień i wyjątkowe okazje. Pas do pończoch wysoki, z metalowymi żabkami o silikonowym wykończeniu nie niszczy pończoch i jest komfortowy do noszenia nawet przez cały dzień. Ważna jest tu ilość żabek równomiernie naciągających pończochy. Pas do pończoch z wysokim stanem utrzymuje bieliznę w idealnej pozycji i nie powoduje jej przemieszczania się, jednocześnie modelując biodra.
Wieczorowe pasy do pończoch stanowią idealne uzupełnienie kompletu bielizny. Pas do pończoch biały lub czarny, ale też w innych kolorach komponuje się charakterem z wieczorowym strojem, a jednocześnie sprawia, że nawet najbardziej skomplikowana suknia będzie idealnie opinać sylwetkę.

PASY DO POŃCZOCH

W tej kategori są 13 produkty

Pokazuje 1 - 13 z 13 produktów
Pokazuje 1 - 13 z 13 produktów